Psychologia – pisanie prac z psychologii

Psychologia to nauka badająca zachowania człowieka i zjawiska psychiczne zachodzące w naszym umyśle. Psychologia korzysta także z odkryć socjologii, antropologii, biologii. Czym dokładnie się zajmuje ta dziedzina? Lista jest długa, warto wymienić chociaż kilka zagadnień: procesy poznawcze, rozwój mechanizmów psychicznych, emocje, osobowość człowieka i jej zaburzenia, diagnoza różnych dysfunkcji. Studia na tym kierunku nie są proste – i do banalnych nie należy również pisanie prac magisterskich lub licencjackich z psychologii.

Pisanie prac ze wspaniałej dziedziny wiedzy, jaką jest psychologia stanowi nie lada wyzwanie. Nasi specjaliści, którzy posiadają kierunkowe wykształcenie, typowo psychologiczne, od lat zajmują się tym trudnym fachem, jakim jest pisanie prac. Kadra, która zajmuje się pisaniem prac naukowych z tej dziedziny posiada wieloletnie doświadczenie oraz niezbędne kwalifikacje. Nie oznacza to jednak, że pisanie prac będzie oznaczało jedynie dobre przygotowanie merytoryczne projektu.

Nasi specjaliści mimo swojego doskonałego przygotowania i ogromnej wiedzy z zakresu psychologii, na bieżąco śledzą również współczesne teorie. Dzięki temu pisane przez nich prace magisterskie czy też prace licencjackie nie muszą być wcale nudne i stanowić odtwarzanie starych i znanych teorii i badań. Od czasów Freuda wiele uległo zmianie, psychologia kryje w sobie w dalszym ciągu wiele tajemnic. Nie znaczy to jednak, że pisanie prac naukowych ma się opierać na starych teoriach i pomysłach. Wielu studentów niestety nie ma okazji na śledzenie rozwoju psychologii nie tylko w sensie teoretycznym, ale także praktycznym, na całym świecie.

Nasi specjaliści doskonale wyczuwają pewne zmiany i trendy, jakie pojawiają się w tej dziedzinie wiedzy i umiejętnie potrafią te fakty wykorzystać w przygotowywanych przez siebie projektach. Prace licencjackie oraz prace magisterskie z psychologii nie są zatem nudne, nie stanowią czystej teorii, wszak psychologia to przede wszystkim praktyka i niezwykle ciekawe prace badawcze, które prowadzą często do przełomowych wniosków. Pisanie prac z psychologii jest niezwykle ciekawym zajęciem, nasi specjaliści z tej dziedziny, doskonale potrafią łączyć tradycyjną wiedzę, która stanowi podstawę prac naukowych z nowoczesnymi teoriami i ciekawymi koncepcjami, które czasami mogą być nawet szokujące. Dzięki temu prace licencjackie i prace magisterskie, które oddajemy w ręce naszych klientów są dobrze dopracowane i przede wszystkim ciekawe. Jest to wielka zaleta, bo w końcu nie ma nic ciekawszego i bardziej zajmującego niż oryginalna praca naukowa.

Psychologię można studiować na uniwersytetach, coraz częściej kierunek ten też jest wykładany na prywatnych uczelniach, ale nadal niewiele szkół może się pochwalić tym prestiżowym kierunkiem. W obydwu przypadkach, wymagane jest pisanie prac magisterskich na zakończenie studiów (lub prac licencjackich w przypadku studiów licencjackich). Warto sobie uświadomić, że jest to dość trudny kierunek i nie wszyscy nadają się do pracy jako psycholog. Poważnym błędem jest pójście na te studia po to, by wyleczyć się z kompleksów lub, co gorsza, samemu leczyć swoje problemy psychiczne. Dla kogo są więc te studia? Mówi się, że na studia psychologiczne powinny iść osoby w pewien sposób już ukształtowane psychicznie, dojrzałe, posiadające wysoki poziom empatii, potrafiące słuchać innych, aby w pełni zrozumieć problemy i skutecznie pomagać ludziom. Na pewno są to studia wymagające i nie każdy odnajdzie się na nich. Ważne jest to, aby mieć świadomość, że na te studia nie powinny trafić osoby z przypadku, gdyż praca psychologa jest pracą bardzo odpowiedzialną. Również pisanie prac magisterskich lub licencjackich z psychologii nie jest sprawą banalną.

Jest to jeden z niewielu kierunków, na którym nauka trwa 5 lat. Tylko nieliczne uczelnie wprowadziły system boloński na psychologii. Wynika to z tego, że studia te są dość trudne i dzielenie ich na dwa etapy przyniosłoby obniżenie jakości kształcenia. Praca licencjacka (a więc i pisanie własnej pracy licencjackiej) jest obowiązkowa tylko na wybranych wydziałach, które wprowadziły model kształcenia 3+2.

Na psychologii wykładane są następujące przedmioty kształcenia ogólnego: filozofia z elementami logiki, biologiczne podstawy zachowań, wprowadzenie do psychologii i historii myśli psychologicznej, metodologia badań psychologicznych i statystyka, procesy poznawcze, emocje i motywacje, osobowość, psychologia różnic indywidualnych, psychologia społeczna, psychologia rozwoju człowieka w cyklu życia, diagnoza psychologiczna, pomoc psychologiczna, psychopatologia.

Na ostatnich latach studiów wybiera się specjalność i przygotowuje się pracę dyplomową. Najczęściej jest ona związana z naszą przyszłą specjalizacją zawodową. Ostatni etap, to praca magisterska i uzyskanie tytułu magistra, który zarazem jest przepustką na studia doktoranckie lub podyplomowe, gdzie możemy dalej zgłębiać wiedzę na temat psychologii.

Na psychologii są do wyboru następujące specjalności: psychologia kliniczna, kognitywistyka, psychologia pracy, psychologia zdrowia, patologia społeczna, psychologia sądowo-penitencjarna, a także modna ostatnio psychologia biznesu. Na większości tych przedmiotów od studentów wymagane jest pisanie różnego typu prac.

[Niestety, aktualnie nie przyjmujemy zleceń na pisanie prac z psychologii. Ostatnia z naszych specjalistek, Dorota, znalazła lepszą pracę, gdzie zarabia ponad pięć tysięcy złotych – u nas musiałaby pisać trzy średniej objętości prace w miesiącu, żeby tyle zarobić. I to bez płatnego urlopu. Nie za bardzo szukamy też nowych pracowników z tej dziedziny – raz, że nie za dużo jest zleceń na prace z psychologii, a dwa – zdajemy sobie sprawę, że finansowo nasza oferta jest mało atrakcyjna.]

4.9/5 - (14 votes)