TERMINY

Ile czasu trwa realizacja zamówienia?

Termin zależy m.in. od złożoności tematu do opracowania, jego planowanej objętości, dostępności materiałów i termin ten jest uzgadniany indywidualnie.

Zazwyczaj na napisanie pracy licencjackiej potrzebujemy dwóch, trzech tygodni, a pracy magisterskiej trzech, czterech. To jednak jest wyłącznie okres, który poświęcamy na pisanie – okres realizacji zlecenia może być dłuższy, gdyż do niego dochodzi chociażby komunikacja z klientem, oczekiwanie na płatności.

Jeśli ułożyliśmy plan pracy i przesłaliśmy klientowi do akceptacji mailem, to nie zaczynamy od razu pisać pierwszego rozdziału, Czekamy na akceptację. Jeśli napisaliśmy pierwszy rozdział pracy i wysłaliśmy mailem, to nie piszemy od razu drugiego rozdział zanim klient nie zapłaci za pierwszy. Oczywiście, można się tak dogadać, żeby tych przerw nie było, ale tu ważny jest dobry kontakt z klientem i szybkie opłacanie przez niego należności.

Czy można zamówić pracę w terminie ekspresowym?

Tak, istnieje możliwość ekspresowej realizacji zamówienia, jednak może się to wiązać z wyższą ceną – zapłata za nadgodziny. Generalnie, klient płaci za nasz czas – to usługi, nie sprzedaż produktów. Trzeba dodać, że nie zawsze jest możliwość zlecenia czego w trybie ekspresowym. W tzw. gorących okresach mamy terminarz zapełniony na wiele tygodni naprzód – do tego dochodzi w tych okresach wprowadzanie poprawek – i niestety, nie damy rady niczego dodatkowego napisać, sorry, ale mamy zobowiązania względem wcześniej przyjętych zleceń.

Czy czas realizacji zlecenia może się wydłużyć?

Czasami termin realizacji może się wydłużyć, ale raczej nie z naszej winy. Jeśli klient samodzielnie przeprowadza badania z wykorzystaniem sporządzanego przez nas kwestionariusza, to nawet jakbyśmy się najbardziej starali to nie ruszymy z omówieniem i analizą badań. 🙂

Przy przyjmowaniu zlecenia ustalamy z klientami wszystkie warunki. Nie tylko terminy, ale również co będzie w poszczególnych rozdziałach i z jakich materiałów będziemy korzystać. Jeśli klient będzie chciał mieć pracę o małej lub średniej własnej firmie, to przed przyjęciem zlecenia powiemy mu jakie materiały do części praktycznej będzie musiał nam dostarczyć (przykładowo – strukturę organizacyjną) i taka jest umowa – będziemy pisać część praktyczną na podstawie dostarczonych przez klienta materiałów. Jeśli będzie ich długo szukać, to czas realizacji zlecenia może się wydłużyć.

Czy można zamówić pracę w długim terminie?

Tak, można zamówić pisanie pracy przez cały rok akademicki. To kwestia indywidualnych ustaleń. Jedyne, czego unikamy, to przenoszenie zleceń na kolejny rok. Dążymy do tego, aby wszystkie prace zamówione w danym roku napisać do czerwca, a w lipcu mieć wakacje. W sierpniu przyjmować zlecenia na sierpień i wrzesień.